Bireysel Terapi2020-03-01T18:38:02+03:00

BİREYSEL TERAPİ

Bireysel terapi nedir?

Bireysel terapi, terapistin danışanla birebir ilgilendiği, gizlilik esasına dayalı bir terapi şeklidir. Terapist danışanın kendini daha iyi tanıması, içsel sıkıntılarını anlamlandırabilmesi ve ona kendisini geliştirmesi için yardımcı olmayı amaçlar. Danışana karşılaştığı kişisel ve sosyal sorunlar ile baş etmesi için yöntemler öğrenmeleri ve farklı bakış açıları kazanmaları sağlanır.

Bireysel terapi kimlere önerilir?

İnsanlar hayatlarının belirli dönemlerinde onları objektif bir şekilde dinleyecek ve onlara farklı bakış açısı kazandıracak insanlara ihtiyaç duyarlar. Bu gibi durumlarda yapılacak en mantıklı şey bir danışmana başvurmak ve profesyonel yardım almaktır. Sorunlarınızı başkalarının yanında konuşmaktan çekiniyorsanız, özel ilgi ve sorunlarınıza akılcı çözümler arıyorsanız, bireysel terapiye başvurabilirsiniz.

Bireysel terapide amaç nedir?

Bireysel terapide amaç danışana dertlerinin üstünü örtmeyi, görmezden gelmeyi öğretmek ve onu neşelendirmek değil, kişinin kendini tanımasını sağlamak ve böylece problemlere kalıcı çözümler üretmeyi başarmaktır. Danışanın duygusal zorlukların üstesinden gelmesi, davranış ve tutumlarında sağlıklı değişimleri, insanlarla olan ilişkilerinin düzenlenmesi, sorunlarla başa çıkma kapasitelerinin artırılması, öz farkındalığın artırılması gibi konularda geliştirilmesi amaçlanır. Terapinin sonunda danışana mutlu bir yaşam yolunun önü açılır.

Cinsel Terapi

By |3 Nisan 2021|

Cinsel Terapi Nedir? Cinsel terapi,  cinsel açıdan sorun yaşayan çiftlerin veya bireylerin problemlerini tespit ederek deneyimli psikolog ve psikiyatrist

EMDR Terapisi

By |3 Nisan 2021|

EMDR Terapisi Nedir? EMDR, Göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme olarak da bilinen güçlü bir psikopterapi yaklaşımıdır. İlaç ve

MUTLU DANIŞANLARIMIZ

Sinerji ile Hayatına Değer Katanlar…

Halil M.

“Sinerji ofisinde kızıma zeka testi uygulaması yapıldı. Sinerji uzmanlarına değerli yönlendirmeleri için çok teşekkür ederim.”

Sema T.

“Eşimle birlikte Aile Danışmanlığı hizmeti almak için Sinerji'deydik. Yuvamıza ve ilişkilerimize kazandırdıkları pozitif ivme için kendilerine çok çok teşekkür ederiz.”

Emine D.

“Geçen gün oğlumun yalnızlık ve gürültülü ses korkusu nedeniyle oğlumla birlikte Sinerji PDR merkezine gittik.  Bir kaç seans sonra oğlumun korkularında ciddi azalma oldu. Yapılan "korkunu çiz" çalışmasıyla şu an oğlum çok daha iyi durumda. Çok teşekkürler.”

Daha Fazla Sinerji Danışanı Deneyimi Okuyun...
TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN, BİZ SİZİ ARARIZ…

Telefon Çağrısı Talep Edin

Hızlı bir şekilde aşağıdaki kutucuğa telefon numaranızı yazarak bize iletebilir ve uzmanlarımızın size ulaşmasını sağlayabilirsiniz…

    Go to Top