Cinsel Terapi Nedir?

Cinsel terapi,  cinsel açıdan sorun yaşayan çiftlerin veya bireylerin problemlerini tespit ederek deneyimli psikolog ve psikiyatrist ile birlikte sorunun çözülmesine yönelik uygulanan tedavidir. Cinsel sorunlar bilgi eksikliği , cinsellikle ilgili öğrenilmiş yanlış bilgiler ve çevreden olumsuz etkilenme ile ortaya çıkarak kişide cinsel işlev bozuklukları oluşabilmektedir.

Cinsel işlev bozuklukları arasında erken boşalma, sertleşme bozukluğu, cinsel istek bozukluğu, vajinismus , disparoni (kadınlarda ağrılı cinsel ilişki) ve cinsellikle ilgili yanlış inanışlar cinsel problemlere neden olmaktadır. Cinsel işlev bozukluğu ile karşılaşan çift veya bireyler akılcı çözüm arıyorsa  Sinerji PDR Merkezimize başvurabilirler.

PDR merkezimizde cinsel işlev bozukluğu yaşayan birey ve çiftlerin çözmekte zorlandıkları cinsel sorunlar değerlendirilir ve hangi cinsel işlev bozukluk tipi olduğu belirlenerek tedavi yöntemi cinsel terapi tedavisinde uygulanır.

Cinsel sorun yaşayan çift ve bireyler cinsel terapi yönteminden yararlanabilir. Sizde  sağlıklı bir beden ve psikolojiye sahip olmak için kurumumuza başvurabilirsiniz.