Aile ve Çift Terapisi2018-10-12T10:23:27+03:00

AİLE ve ÇİFT TERAPİSİ

Aile ve çift terapisi genellikle aile içindeki ilişkilerin, ailedeki değişimlerin ve gelişmelerin aile bireylerinin psikolojisine etkisinin incelendiği, aile içi çatışmaların, sorunların irdelendiği bir terapi biçimidir. Aile üyelerinin arasındaki iletişimin kalitesinin artırılması ve sorunların çözülmesi amaçlanır.

Aile içi şiddet, anlaşmazlıklar, madde bağımlılıkları, çocukların okul problemleri, boşanma, yeniden evlenme, evlat edinme gibi durumlarda, aile bireylerinin yaşadığı travmatik olayların aşılması vb. sorunlarla karşılaşan aile bireyleri, sorunlara aradıkları akılcı çözümler için Sinerji PDR Merkezi’ne başvururlar.

PDR merkezimizde ailelerin ve çiftlerin aralarında yaşadıkları, çözmekte zorlandıkları problemler değerlendirilir. Terapiye özel tekniklerle sorunun çözülmesine istekli bireylere yardımcı olacak bilgiler, farklı bakış açıları, gerekli motivasyon ve karşı tarafa empati ve sabırla yaklaşmanın geliştirilmesi sağlanır. Terapi sonunda amaç çatışmaların çözülmesi, aile bireylerinin sağlıklı değişiminin ve gelişiminin sağlanmasıdır.

Aile ve çift ilişkilerinde sorun yaşayan herkes aile ve çift terapi yönteminden yararlanabilir. Aile ve çift terapisi tüm psikolojik ve psikiyatrik sorunlarda kullanılan diğer yöntemlerle beraber kullanılabilir. Aile terapileri bireysel terapilerden daha kalıcı sonuçlar doğurmaktadır. Bireysel terapi sürecinde kazanılan edimler birey ailesinin yanındayken kaybedilebilmektedir. Bu yüzden aile terapisinde bireysel terapiden daha etkili sonuçlar almak mümkündür.

Cinsel Terapi

By |3 Nisan 2021|

Cinsel Terapi Nedir? Cinsel terapi,  cinsel açıdan sorun yaşayan çiftlerin veya bireylerin problemlerini tespit ederek deneyimli psikolog ve psikiyatrist

EMDR Terapisi

By |3 Nisan 2021|

EMDR Terapisi Nedir? EMDR, Göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme olarak da bilinen güçlü bir psikopterapi yaklaşımıdır. İlaç ve

MUTLU DANIŞANLARIMIZ

Sinerji ile Hayatına Değer Katanlar…

Halil M.

“Sinerji ofisinde kızıma zeka testi uygulaması yapıldı. Sinerji uzmanlarına değerli yönlendirmeleri için çok teşekkür ederim.”

Sema T.

“Eşimle birlikte Aile Danışmanlığı hizmeti almak için Sinerji'deydik. Yuvamıza ve ilişkilerimize kazandırdıkları pozitif ivme için kendilerine çok çok teşekkür ederiz.”

Emine D.

“Geçen gün oğlumun yalnızlık ve gürültülü ses korkusu nedeniyle oğlumla birlikte Sinerji PDR merkezine gittik.  Bir kaç seans sonra oğlumun korkularında ciddi azalma oldu. Yapılan "korkunu çiz" çalışmasıyla şu an oğlum çok daha iyi durumda. Çok teşekkürler.”

Daha Fazla Sinerji Danışanı Deneyimi Okuyun...
TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN, BİZ SİZİ ARARIZ…

Telefon Çağrısı Talep Edin

Hızlı bir şekilde aşağıdaki kutucuğa telefon numaranızı yazarak bize iletebilir ve uzmanlarımızın size ulaşmasını sağlayabilirsiniz…

    Go to Top