Tüm Sinerji Hizmetleri2021-04-03T20:12:02+03:00

SUNMAKTA OLDUĞUMUZ HİZMETLER

ALANINDA UZMAN BİR EKİP, HAYATINIZA DEĞER KATAN ÇÖZÜMLER

Sinerji Profesyonelleri, Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri Alanında Farklı Çözümler Üretiyor…

İşte Sunmakta Olduğumuz Tüm Hizmetler…

BERARD AIT METODU UYGULAMALARI

Kayseri Sinerji Psikolojik Danışmanlık Merkezi uzmanları, insanlar üzerindeki olumlu etkilerini klinik araştırmalarla ispatlamış bir işitsel algıyı geliştirme metodu olan Berard AİT Metodunu Kayseri’deki merkezinde uygulamakta ve bu alanda hizmet vermektedir. Berard AİT İşitsel Algıyı Geliştirme Metodu, temel olarak öğrenilen bilgilerin beynimizde etkin bir şekilde kullanılmasına yardımcı olan bir metottur.

Devamını Okuyun…

EĞİTİM KOÇLUĞU ve DANIŞMANLIĞI

Kayseri Sinerji Psikolojik Danışmanlık Merkezi uzmanlarınca Eğitim Koçluğu ve Danışmanlığı Hizmeti verilirken,  kişilik yapınız, çoklu zeka türünüz, öğrenme stiliniz, dikkat salınımınız, odaklanma süreniz vs. gibi doneler göz önünde bulundurularak, hem sizi hem de ebeveyn ve okul ve dershane ayaklarını da işin içine alıp süreci yöneten bir yaklaşımla size özel çalışma planları hazırlanır…

Devamını Okuyun…

EMDR TERAPİ YAKLAŞIMI

EMDR, Göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme olarak da bilinen güçlü bir psikopterapi yaklaşımıdır. İlaç ve hipnoz tedavileri kullanılmadan yapılan bir terapi biçimidir. EMDR; travma sonrası reaksiyonların, fobi, yas, öfke gibi rahatsızlık veren bazı semptomların azaltılmasında ayrıca performans geliştirme ve özgüven yapılandırılması gibi çalışmalarda da kullanılmaktadır.

Devamını Okuyun…

AİLE ve ÇİFT TERAPİSİ

Aile ve çift terapisi genellikle aile içindeki ilişkilerin, ailedeki değişimlerin ve gelişmelerin aile bireylerinin psikolojisine etkisinin incelendiği, aile içi çatışmaların, sorunların irdelendiği bir terapi biçimidir. Aile üyelerinin arasındaki iletişimin kalitesinin artırılması ve sorunların çözülmesi amaçlanır.

Devamını Okuyun…

BİREYSEL TERAPİ

Bireysel terapi, terapistin danışanla birebir ilgilendiği, gizlilik esasına dayalı bir terapi şeklidir. Terapist danışanın kendini daha iyi tanıması, içsel sıkıntılarını anlamlandırabilmesi ve ona kendisini geliştirmesi için yardımcı olmayı amaçlar. Danışana karşılaştığı kişisel ve sosyal sorunlar ile baş etmesi için yöntemler öğrenmeleri ve farklı bakış açıları kazanmaları sağlanır.

Devamını Okuyun…

ÇOCUK ve ERGEN TERAPİSİ

Çocuk ve ergen terapisi duygu ve davranışlarında psikolojik güçlükler yaşayan çocuklara yardımcı olmak için başvurulan bir terapidir. Psikolojik hastalıklar, gelişim problemleri, agresif davranışlar, yeme bozuklukları, bağımlılıklar, psikosomatik şikayetler, uyku ve okul problemleri, travmalar, duygudurum bozuklukları, cinsel kimlik bozukluğu gibi sorunlarla karşılaşan gelişme evresindeki bireylere uygundur.

Devamını Okuyun…

DİKKAT EKSİKLİĞİ

Dikkat eksikliği, bireyin bir olaya, duruma, derse, yapması gereken işlere kendini verememesi, odaklanamaması sorunudur. Birey genellikle ayrıntılar üzerinde duramaz ve işlerinde ya da ödevlerinde basit hatalar yapar. Mental çaba gerektiren görevlerden hoşlanmaz, dikkati dış uyaranlar tarafından kolayca dağılır. Çoğu zaman unutkandır, sık sık eşyalarını kaybeder. Onunla konuşulduğu zaman genellikle dinlemiyormuş gibi görünür.

Devamını Okuyun…

EVLİLİK ÖNCESİ DANIŞMANLIK

Global ölçekte giderek artmakta olan boşanma oranları uzmanların dikkatini çekmiş ve “Evlilik Danışmanlığı” hizmetleri konusundaki talepler artış göstermiştir. Buna paralel olarak da gerek araştırmacılar gerekse bu alanda çalışan profesyoneller bu alana daha çok eğilmeye ve yeni çalışmalar üretmeye başlamışlardır.

Devamını Okuyun…

İMAJ DANIŞMANLIĞI

Kişisel imaj, kendinizi çevrenizdekilere nasıl yansıttığınız ve insanlarda bıraktığınız etkiyle alakalıdır. Karşınızdaki insanların duygu, düşünce ve yargılarını etkilemede imajınız önemli bir rol oynamaktadır. İmaj danışmanlığı programımız ile yeni bir görüntü ve stil oluşturarak kendinizi yeniden keşfedecek, güçlü bir özgüven kazanacak ve hayata bakış açınız değişecektir.

Devamını Okuyun…

İNSAN KAYNAKLARI

İnsan kaynakları, işletmelerin mal ve hizmet üretmek, pazarlayabilmek ve kurumdaki organizasyonun sağlanması için oluşan birimlerden biridir. İnsan kaynakları kurumdaki tüm birimlerle ilgilenir ve ayrıca personelin organizasyonunu sağlamakla görevli birimdir. Örgütlerin başarılı şekilde yönetilmeleri insan kaynakları yönetiminin başarısıyla yakından ilişkilidir.

Devamını Okuyun…

KARİYER DANIŞMANLIĞI

Kariyer danışmanlığı, bireylerin mesleklerine, kariyerlerine karar verme ve planlamanın yapılması, kariyer yolları ve kariyer gelişim aktiviteleri ile kariyerlerine yönelik yaşadıkları çatışmalar ve problemlerin çözümüne yönelik sürdürülen bireysel danışmanlıktır. Genel olarak bireyin hayattaki amaçları ve ne istediği üzerinde durulur. Bireyin hedef ve beklentileri belirlenir ve buna uygun meslek ve iş konuları odak noktasına alınır. Bireyin meslek seçimi ya da mesleğinde yaşadığı sorunlara çözüm bulmasına yardımcı olunur.

Devamını Okuyun…

KURUMSAL DANIŞMANLIK

Kurumsal danışmanlık, şirketlerin ve kurumların sistemlerindeki tüm parçaların ayrı ayrı incelenip, analiz edilerek oluşmuş ya da oluşması muhtemel sorunların ortaya konulduğu ve çeşitli çözüm önerileriyle kurumlara, hedeflerine ulaşmada yol gösteren, planlama, örgütleme ve organize etmede, iş akışını sağlamada ve bunların tümünü koordine etmede kurumlara yardımcı olduğumuz danışmanlık türüdür.

Devamını Okuyun…

OYUN TERAPİSİ

Çocukların en mutlu geçirdikleri ve kendilerini rahat hissettiği zamanlar oyun oynadıkları zamanlardır. Oyunlar, çocukların bilişsel ve motor gelişimini destekler, duygusal çatışmalarının çözülmesine yardımcı olurlar. Çocuklar kendilerini oyunlarda ifade ederler ve oyun terapisi çocukların oyunlarda kendilerini ifade etme ihtiyaçlarına odaklanarak çözümler üreten bir terapi şeklidir. Oyun terapisi ile çocukların uyumlu ve mutlu olarak gelişimlerini sürdürmeleri amaçlanır.

Devamını Okuyun…

ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ

Öğrenme güçlüğü, çocukların zekâ seviyelerinin normal olmasına rağmen okuma, yazı yazma, matematik işlemleri, motor koordinasyonu, dil ve dilin kullanımı gibi alanlarda zorlanmasına neden olan, nörolojik bir bozukluktur. Öğrenme güçlüğü bir hastalık değildir ve bu yüzden ilaçla tedavisi mümkün değildir. Öğrenme zorluğu çeken çocuklar, normal okullarında eğitimlerine devam ederken PDR merkezimizde özel bir eğitime alınır. Eğitimde çocukların görsel, işitsel, dokunma, motor koordinasyon becerilerin geliştirilmesi, dikkat ve belleğin artırılması amaçlanır. Çocuğun dinleme, konuşma ve dil becerilerinin geliştirilmesi üzerinde durulur.

Devamını Okuyun…

ZEKA TESTLERİ

Zekâ testlerinin bireysel zekâ testleri ve grup zekâ testleri olarak iki türü bulunmaktadır. Sinerji PDR Merkezi bireysel zekâ testleri odaklı çalışmaktadır. Merkezimizde Stanford Binet ölçeği ve Wechsler Yetişkinler zekâ ölçeği uygulanmaktadır.

Devamını Okuyun…

SİNERJİ’DEN SON HABERLER ve MAKALELER

Sinerji Blog’tan

Cinsel Terapi

Cinsel Terapi Nedir? Cinsel terapi,  cinsel açıdan sorun yaşayan çiftlerin veya bireylerin problemlerini tespit ederek deneyimli

EMDR Terapisi

EMDR Terapisi Nedir? EMDR, Göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme olarak da bilinen güçlü bir psikopterapi

Sinerji ve İş Dünyası

Sinerji ve İş Dünyası Sinerji nedir? diye sorduğumuzda akla pek çok cevap gelir. Sinerji duygusu, insanları

Daha Fazla Makale & Haber Okuyun…
TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN, BİZ SİZİ ARARIZ…

Telefon Çağrısı Talep Edin

Hızlı bir şekilde aşağıdaki kutucuğa telefon numaranızı yazarak bize iletebilir ve uzmanlarımızın size ulaşmasını sağlayabilirsiniz…

    Hemen Sinerji İle İletişime Geçin

    Sinerji; Sizin İçin, Sizin Yanınızda…

    TIKLAYIN

    Go to Top