Oyun Terapisi2018-10-16T22:42:07+03:00

OYUN TERAPİSİ

Oyun Terapisi

Çocukların en mutlu geçirdikleri ve kendilerini rahat hissettiği zamanlar oyun oynadıkları zamanlardır. Oyunlar, çocukların bilişsel ve motor gelişimini destekler, duygusal çatışmalarının çözülmesine yardımcı olurlar. Çocuklar kendilerini oyunlarda ifade ederler ve oyun terapisi çocukların oyunlarda kendilerini ifade etme ihtiyaçlarına odaklanarak çözümler üreten bir terapi şeklidir. Oyun terapisi ile çocukların uyumlu ve mutlu olarak gelişimlerini sürdürmeleri amaçlanır.

Çocuklar, oyun terapisti ile çeşitli oyunlar oynamaya yönlendirilirler ve terapist bu süreçte çocukları duygusal sorunlarını ifade edebilmeleri için onlara fırsatlar yaratır. Oyunlarında davranışlarını etkileyen üzüntü, öfke, korku gibi duyguları terapistin sağladığı güvenli ortamda ortaya çıkarırlar. Oyunlar ve çeşitli oyuncaklar aracılığıyla çocuklar ile iletişim kurulur ve sorunları çözmelerine, olumsuz davranışlarını değiştirmelerine yardımcı olunur.

Oyun terapisinde çocukların duygu ve düşüncelerini ifade edebilmeleri, zihinsel ve fiziksel becerilerinin geliştirilmesi, etkili sosyal becerilerin geliştirilmesi, ilişkilerinde güçlü bağlar kurmayı öğrenmesi amaçlanır.

MUTLU DANIŞANLARIMIZ

Sinerji ile Hayatına Değer Katanlar…

Halil M.

“Sinerji ofisinde kızıma zeka testi uygulaması yapıldı. Sinerji uzmanlarına değerli yönlendirmeleri için çok teşekkür ederim.”

Sema T.

“Eşimle birlikte Aile Danışmanlığı hizmeti almak için Sinerji'deydik. Yuvamıza ve ilişkilerimize kazandırdıkları pozitif ivme için kendilerine çok çok teşekkür ederiz.”

Emine D.

“Geçen gün oğlumun yalnızlık ve gürültülü ses korkusu nedeniyle oğlumla birlikte Sinerji PDR merkezine gittik.  Bir kaç seans sonra oğlumun korkularında ciddi azalma oldu. Yapılan "korkunu çiz" çalışmasıyla şu an oğlum çok daha iyi durumda. Çok teşekkürler.”

Daha Fazla Sinerji Danışanı Deneyimi Okuyun...
TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN, BİZ SİZİ ARARIZ…

Telefon Çağrısı Talep Edin

Hızlı bir şekilde aşağıdaki kutucuğa telefon numaranızı yazarak bize iletebilir ve uzmanlarımızın size ulaşmasını sağlayabilirsiniz…

    Go to Top