Neden psikolojik yardım?
İnsan bir zorlukta karşılaştığında iki seçenekten birini seçer: Savaşmayı veya kaçmayı…
Kaçma seçimi bize biraz pahalıya mal olur. bir problemle kolayca baş edebilecekken kaçmak suretiyle onun nefesini hep ensemizde hissederiz ve her yerde karşımıza çıkar. Biz kaçarız o kovalar o kovalar biz kaçarız. Sonuçta zamanı hayatı verimliliği mutluluğu kaybederiz.
Savaşmayı seçersek aslında hayatımızda bundan sonrası için de daha yaşanabilir daha kolay ve daha mutlu bir hayat yaşayabiliriz.
Psikolojik Danışmanlar karar verme sürecinde danışanlarının göremediklerini görür ve gösterir ve daha doğru ifadeyle görmelerini sağlar. Çünkü hedef burada bireye kalıcı çözüm bulabilme yetisini kazandırmaktır.  Danışan aslında odasında tek başına kalan ve açık penceresinden soğuk gelen danışanını soğuktan korumak ve bu duruma karşı çözümü kendisinin bulmasına yardımcı olandır. Danışman pencereyi kapatmaz ancak danışanını soğuktan etkileneceğini ve bir çözüm bulması gerektiğini düşünmesini sağlar.
İşte tam bu noktada danışanın önemi ortaya çıkmaktadır. Karşılaştığımız sorunları çözme becerisini kazanmamız bazen tek başımıza zor olabilir. Bunu dışarıdan bakan uzman bir bakışla daha iyi görebiliriz.
Hayat boyu devam eden bu mücadelede kazandığımız sorun çözme becerisi bizi hem içinde bulunduğumuz olumsuz ortamlardan korur, hem de geleceğe daha hazır ve güvenli bakmamızı sağlar.

Sinerji Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nden ‘Bireysel Terapi’ alanında veya hizmet sunduğumuz diğer herhangi bir alanda danışmanlık hizmeti almak üzere randevu talep etmek için hemen aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

HEMEN RANDEVU ALIN