Berard AİT İşitsel Algı Gelişimi Metodu2020-03-04T16:06:37+03:00

BERARD AIT METODU

Berard AİT İşitsel Algı Gelişimi Metodu

Sinerji Psikolojik Danışmanlık Merkezi insanlar üzerindeki olumlu etkilerini klinik araştırmalarla ispatlamış işitsel algıyı geliştirme metodunu (Berard AİT Metodunu) Kayseri’de bünyesinde uygulamakta ve bu alanda hizmet vermektedir.

BERARD AİT METODU NEDİR?

Berard AİT İşitsel Algıyı Geliştirme Metodu öğrenilen bilgilerin beynimizde etkin bir şekilde kullanılmasına yardımcı olan, akademik başarıdan sorumlu sol zihnimizin öğrenme bölümlerini ve etkinliğini harekete geçiren, bireyin saklı kalmış yeteneklerini en etkili şekilde kullanmasını sağlayan bir metottur.

Berard AİT bir terapi ya da tedavi değildir, bireylerin performansını yükselten bilimsel olarak da kanıtlanmış bir metottur.

KİMLER FAYDALANABİLİR?

Sinerji Danışmanlık Merkezimizde Kayseri’de Berard AİT Metodu alan İlköğretim ya da üniversite sınavlarına hazırlanan çocuklardan, mesleki sınavlara hazırlanan yetişkinlere, dikkat eksikliği olan bir öğrenciden algısı yavaş otizmli bireye, konsantrasyonu zayıf çalışanlardan iş hayatında sorun yaşamaya başlayan yöneticilere kadar herkes faydalanabilmektedir.

İŞİTSEL ALGI NEDEN ÖNEMLİ?

Berard Metodunun kurucusu Dr. Guy Berard, işitsel algımızın performansı ölçüsünde davranışlarımızı kontrol ettiğimizi savunuyor. Çevremizi nasıl işitiyorsak davranışımızda o şekilde yönleniyor. Sesleri işitmemiz ile dünyayı algılamamız birbiriyle bağlantılı. İşittiklerimiz algıya, algıda davranışa yansıyor.

Zihnimizdeki algılama merkezinin kalitesinin düşüklüğü, öğrenmede, iletişimde ve davranışa yansıyan bozuklar gibi pek çok soruna neden olmaktadır. Bireyin kendi yeteneklerini kullanamamasına neden olmaktadır.

AMACIMIZ NEDİR?

Kayseri Sinerji Danışmanlık olarak amacımız; Berard AİT metodu ile bireyin öğrenmede ve okulda atılım yapmasında çok etkili olan işitsel algıyı güçlendirmek, işitsel dengesizliği gidermektir.

Berard AİT metodu sayesinde zihindeki pasif haldeki hücreleri harekete geçirerek, yani zihnimizdeki algılama merkezimize bir nevi zihin jimnastiği yaptırarak danışanımızın en üst performansına ulaşmasını sağlamaktır.

UYGULAMA NASIL YAPILIR?

Berard AİT Metodu, müziğin her iki kulağa ve özel bir cihazla işlenerek 30 dk dinletilmesi yoluyla, toplam 20 seans olmak üzere 10 gün (3 saat aralıklar ile günde 2 seans) veya 20 günde (günde 1 seans) tamamlanmaktadır.

Cinsel Terapi

By |3 Nisan 2021|

Cinsel Terapi Nedir? Cinsel terapi,  cinsel açıdan sorun yaşayan çiftlerin veya bireylerin problemlerini tespit ederek deneyimli psikolog ve psikiyatrist

EMDR Terapisi

By |3 Nisan 2021|

EMDR Terapisi Nedir? EMDR, Göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme olarak da bilinen güçlü bir psikopterapi yaklaşımıdır. İlaç ve

MUTLU DANIŞANLARIMIZ

Sinerji ile Hayatına Değer Katanlar…

Halil M.

“Sinerji ofisinde kızıma zeka testi uygulaması yapıldı. Sinerji uzmanlarına değerli yönlendirmeleri için çok teşekkür ederim.”

Sema T.

“Eşimle birlikte Aile Danışmanlığı hizmeti almak için Sinerji'deydik. Yuvamıza ve ilişkilerimize kazandırdıkları pozitif ivme için kendilerine çok çok teşekkür ederiz.”

Emine D.

“Geçen gün oğlumun yalnızlık ve gürültülü ses korkusu nedeniyle oğlumla birlikte Sinerji PDR merkezine gittik.  Bir kaç seans sonra oğlumun korkularında ciddi azalma oldu. Yapılan "korkunu çiz" çalışmasıyla şu an oğlum çok daha iyi durumda. Çok teşekkürler.”

Daha Fazla Sinerji Danışanı Deneyimi Okuyun...
TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN, BİZ SİZİ ARARIZ…

Telefon Çağrısı Talep Edin

Hızlı bir şekilde aşağıdaki kutucuğa telefon numaranızı yazarak bize iletebilir ve uzmanlarımızın size ulaşmasını sağlayabilirsiniz…

    Go to Top